ÖMER HALİSDEMİR’İN NASIL ŞEHİT OLDUĞUNU ANLATIYORUM. (İşitme için İşaret Dili)

Zekai Paşa gözyaşları içinde şöyle anlattı: “Başçavuş Ömer Halisdemir‘i aradım, Ömer benim koruma astsubayımdır. Ömer’e, “Sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şahadet var. Biliyorsun seninle 20 yıllık beraberliğimiz var. Hakkını helal et” dedim.

Ömer Başçavuş, sonu ölüme varan emir üzerine Zekai Paşa‘ya, “Baş üstüne komutanım, hakkım helal olsun. Siz de helal edin” dedi.

Bu sırada darbeci general Terzi helikopter pistinden karargaha yürüyordu. 10 kişilik koruma ekibi etrafındaydı. Tam karargah binasının girişinde ÖKK Koruma Astsubayı Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından durduruldu. Terzi ve korumaları “Karargâha giremezsiniz. Zekai Paşa’nın emri” demeye kalmadan kendisi etkisiz hale getirmeye çalışan özel time rağmen namlusuna mermiyi sürdüğü tabancasını çekti darbeci Terzi’yi alnından vurdu. Halisdemir ise 10 koruma tarafından ateş edilerek, başına ve vücuduna isabet eden 30 kurşunla öldürüldü.

 

kaynak:Wikimedia

Ömer ilk kahraman ilk kurşun helal olsun…

Darbeci generali vuran şehit Ömer Halisdemir (Allah yolunda hayatını feda etmek) çoşku

Semih terzi kafir Cehennem öldür!!!!!!!

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin