Facebook’ta yazılan bir yazıyı kullanıcıların daha fazla tıklamasını istiyorsanız eğer, özel olarak hazırlanmış facebook yazı işaretleri kullanabilirsiniz. Örnek olarak paylaşılacak olan bir linkten önce kullanacağınız ok işareti, sitenize yönlenen kullanıcı sayısını oldukça fazla arttıracaktır. Başta büyük sosyal paylaşım siteleri olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen haber sitelerinde kullanılan bir çalışmadır.

Facebook Yazı İşaretlerine Örnekler

Örnek vermek gerekirse, oluşturduğum bütün sosyal paylaşım sitesi gönderilerinde yer verdiğim bazı ok işaretleri bulunmaktadır. Bu işaretler Facebook kullanıcılarının dikkatini çekmekte ve paylaştığınız linke daha fazla ilgi duymasına sebep olmaktadır. Şimdi dilerseniz benim en çok kullandığım Facebook yazı işaretlerine örnekler vereyim.

➠  ➔  ➣  ➤  ➨  ➽  ➸  ⇒  ⌦    ⇝  ⇛ ↷  ↶  ↺  ↻  ↣  ➩  ➭ ➥  ➛  ➲ ↠  ↛  ➫  ↔

Yukarıda paylaştığım yazı işaretlerinden herhangi bir tanesini kullanabilmek için üzerine gelip kopyalamanız yeterli olacaktır. Ardından oluşturduğunuz paylaşıma bu işareti yapıştırmanız, Facebook’ta görsel açıdan daha etkili bir paylaşıma sahip olmanızı sağlayacaktır. Facebook yazı işaretleri yukarıda sizlere belirtmiş olduğum oklarla sınırlı değildir. Dilerseniz konusuna göe kullanabileceğiniz Facebook yazı karakterlerini sizlerle paylaşalım.

İş Sektöründe Kullanabileceğiniz Facebook Yazı İşaretleri

€  £  Ұ  ₴  $  ₰  ¢  ₤  ¥  ₳  ₲  ₪  ₵  元  ₣  ₱  ฿  ¤  ₡  ₮  ₭  ₩  ރ  円  ₢  ₥  ₫  ₦  z  ł  ﷼  ₠  ₧  ₯  ₨  K  č  र  ৳

Facebook Çiçek İşaretleri

✾  ✽  ✣  ✤  ❀  ✿  ❃  ❁  ❋  ❊

Facebook Oyun İşaretleri

♤  ♠  ♧  ♣  ♡  ♥  ♢  ♦  ♔  ♚  ♕  ♛  ♖  ♜  ♗  ♝  ♘  ♞  ♙  ♟

Facebook El İşaretleri

   ☞  ☛  ☟  ☜  ☚  ✍

Facebook Kalp Simgeleri

❥    ♡  ۵  ♥  ❣  ღ  ლ  ❦  ❧

Facebook Müzik İşaretleri

♩  ♪  ♭  ♫  ♬  ♮  ♯  °  ø

Facebook Ofis İşaretleri

✐  ✎    ✑    ✍    ⌨  ©  ®  ℗  ℠  ™  ☐    ☒  ✓    √    ✗  ✘  ✕  〤  ☓ ✁    ✃  ✄  ⌨  ✎        ☌  ☏  ✆

Facebook Gülücük İşaretleri

シ  ツ  ヅ  ッ  ㋡  ㋛    ☹  ☻  〠  Ü  〲  〴  ϡ  ☠  ☃  웃  유

Facebook Yıldız Simgeleri

⋆  ✢  ✣  ✤  ✥  ❋  ✦  ✧  ✩  ✰  ✪  ✫  ✬  ✭  ✮  ✯  ❂  ✡  ★  ✱  ✲      ✵  ✶  ✷  ✸  ✹  ✺  ✻  ✼    ❅  ❆    ❈  ❉  ❊  ☆  ≛

Facebook Meteoroloji İşaretleri

☼  ✺      ϟ  ☇  ☈  ☂  ☄  ☾  ☽  ★  ☆    ❅  ❆  ☃  ℃  ℉  °

Facebook Tik İşaretleri

☒  ✓    √    ✗  ✘  ✕  〤  ☓  ✇

Facebook Matematik Sembolleri

∞  π  Σ  ∫  ∬  ∭  ∮  ∯  ∰  ∱  ∲  ∳  ∀  ∁  ∂  ∃  ∄  ∅  ∆  ∇  ∈  ∉  ∊  ∋  ∌  ∍   ∎  ∏  ∐  ∑  −  ∓  ∔  ∕  ∖  ∗  ∘  ∙  √  ∛  ∜  ∝  ∟  ∠  ∡  ∢  ∣  ∤  ∥  ∦  ∧  ∨  ∩  ∪  ∴  ∵  ∶  ∷  ∸  ∹  ∺  ∻  ∼  ∽  ∾  ∿  ≀  ≁  ≂  ≃  ≄  ≅  ≆  ≇  ≈  ≉  ≊  ≋  ⅟  ½  ⅓  ⅕  ⅙  ⅛  ⅔  ⅖  ⅚  ⅜  ¾  ⅗  ⅝  ⅞  ⅘  %  ℅  ‰  ‱

Sizlerinde Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, Tumblr, Pinterest, Linked In gibi paylaşımlarınız da yukarıda eklemiş olduğum Facebook yazı işaretleri, karakterleri ve simgelerini paylaşmanızı şiddetle öneririm.

Facebook’ta Kullanılan Farklı İşaretler

Facebook sosyal paylaşım sitesi ve diğer sosyal medya sitelerinde kullanılan işaretlerin copy/paste mantığı ile kullanılabiliyor olmasının en büyük sebebi, bu sitelerin sunmuş olduğu karakter hizmetinden kaynaklanmaktadır. Hazırlamış olduğunuz bir sitede bu karakterlere yer veremeyebilirsiniz. Facebook onlarca dünya diline uyum sağladığı gibi, bu ülkelerde sıkça kullanılan yazı işaretlerine de uyum sağlayabilmiş seviyede bir sitedir.

 

Yuvarlak İçinde Harfler

ⒶⒷⒸⒹⒺⒻⒼⒽ ⒾⒿⓀⓁⓂⓃ ⓄⓅⓆⓇⓈⓉ ⓊⓋⓌⓍⓎⓏ
ⓐⓑⓒⓓⓔⓕⓖⓗ ⓘⓙⓚⓛⓜⓝ ⓞⓟⓠⓡⓢⓣ ⓤⓥⓦⓧⓨⓩ

① One
② Two
③ Three
④ Four
⑤ Five
⑥ Six
⑦ Seven
⑧ Eight
⑨ Nine
⑩ Ten
⑪ Eleven
⑫ Twelve
⑬ Thirteen
⑭ Fourteen
⑮ Fifteen
⑯ Sixteen
⑰ Seventeen
⑱ Eighteen
⑲ Nineteen
⑳ Twenty

(✿◠‿◠) (͡° ͜ʖ ͡°) ≧◠◡◠≦✌ (>‿◠)✌ ≧◔◡◔≦ ≧◉◡◉≦ (¬‿¬) (─‿‿─) ٩(●̮̃•)۶ \ (•◡•) / (>‿◠)✌ (✿◠‿◠) (͡° ͜ʖ ͡°) ☜(ˆ▽ˆ) (⊙.⊙(☉_☉)⊙.⊙) ╯.╰

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin