E-Devlet  nedir?

E-devlet, devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşa dogru bilgiye ulaştırılmasını amaçlayan web tabanli bir sistemdir.

Turkiye.gov.tr Resmi Web Sayfası

e-Devlet sistemi’ne T.C Kimlik Numarası kullanarak kolayca girmek mümkündür. Siteye PTT’den alınacak şifre ile, Turkcell ve Avea hatta sahip olanlar Mobil İmza ile, smart kart ve okuyucu kullanarak Elektronik İmza sistemi ile ve çipli T.C. Kimlik Kartı ile girilebilmektedir. Bu projenin sorumlusu Türksat A.Ş.’dir. Gerekli altyapının kurulması, devlet hizmetlerinde hem bilgi,hem iletişim,hem de kalite standartlarının belirlenmesinde bu kurum sorumludur.

e-devlet şifreyi almak istiyorum diye PTT gidip ücretli 2 TL  zarf şifre alınız…..

E-devlet mobil Android uygulaması indirmek istiyorum link tıkla 🙂

e-Devlet’te Engel Yok

e-Devlet Kapısı görüntülü çağrı merkezi sadece işitme veya konuşma engeli bulunan vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Eğer telefon kullanmanıza mani olacak bir engeliniz yok ise veya işaret dili bilmiyor iseniz lütfen 160 numaralı çağrı merkezimizi arayınız.

Türkiye’de yaklaşık 3 milyon işitme engellinin e-Devlet Kapısı hizmetlerinden daha etkin yararlanması amacıyla e-Devlet’te ‘Engel Yok Projesi’ hayata geçirildi.

İşaret dili bilen operatörlerimizin hafta içi saat 08.00-18.00 saatlerinde çalıştığı çağrı merkezi şeklinde kurgulandı. Karşılıklı görüntülü canlı destek ortamı üzerinden kullanıcılarımız yazı veya işaret dili kullanarak istek, öneri ve şikayetlerini kolay bir şekilde ifade edebiliyor” diye konuştu.

Standartlara uygun hizmet veren e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerindeki hizmetlerin işitme engellilere uygun şekilde işaret diliyle de sunulması çalışmalarının devam ettiğini belirten , bu kapsamda ilk olarak sıkça sorulan soruların işaret diline çevrilerek www.türkiye.gov.tr üzerinden erişime açıldığını bildirdi.

Kaynak: wikipedia,e-devlet

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin