Alexa Nedir? Video yazı kaydırma

Alexa ABD merkezli ve amazon.com tarafından önetilen bir internet şirketidir. Diğer web sitelerinin web trafikleriyle ilgili bilgi veren bir web sitesini işletmesiyle tanınmaktadır. Alexa istatistikleri “Alexa Toolbar” adlı yazılımın kullanıcılarından alınan verilerden derlenir.

Alexa Toolbar
Alexa Toolbar’ı bilgisayarınıza yükleyerek;

Alexa Nasıl Sıralar?

Alexa Neden Önemlidir?

Alexa Nasıl Arttırılır?

Alexa Terimleri

Global Rank: Alexa veritabanına kaydedilmiş dünyadaki bütün siteler arasında kendi sitenizin sıralamasıdır.
Rank in Country (Türkiye): Alexa veritabanına kaydedilmiş Türkiye’deki bütün siteler arasında kendi sitenizin sıralamasıdır.
Backlink: Bir siteden aldığınız referans linkidir.
Sites Linking in: Toplam backlink sayınız ve detaylı analizi.
Traffic Rank: Sitenizle ilgili istatistikleri ve grafiklerin bulunduğu alandır. Sadece Alexa Global’de ilk 100.000 ‘de yer alan siteler için günlük bilgiler gösterilir. Diğer siteler için 7 günlük, aylık, 3 aylık ve 6 aylık değerlerinizi görebilirsiniz.
Contact Info: Site sahibiyle ilgili iletişim bilgilerinin yer aldığı bölümdür. Otoriter sitelerde daha detaylı bilgiler yer alır.
Keywords: Sitenize gelen ziyaretçilerin, arama motorları üzerinden en çok hangi kelimeleri arayarak geldiklerini gösterir.
Demographic: Ziyaretçilerinizin yaş, eğitim, lokasyon gibi bazı bilgilerini görebilirsiniz. Bu değerler her site için bulunmaz. Daha çok otoriter sitelerin analizlerinde bulunan bir özelliktir.
Clickstream: Sitenize en çok trafik yönlendiren siteleri listeler.

Kaynak: Vikimedia

Video izleyebilirsiniz

Cevap ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin